Волейболна „Арда“ победи „Левски бол“ с 3:0

Волейболна „Арда“ счупи каръка в Суперлигата, като след 7 поредни загуби победи с 3:0 „Левски бол“. Това се случи тази вечер в спортна зала „Арпезос“ в Кърджали. В отделните части – 28:26, 25:22, 25:15.
С този успех „небесносините” записаха трета победа в шампионата на първата ни група, като със седем загуби и 11 точки се придвижиха напред и вече са на девето място в класирането.
Над 1000 зрители препълниха зала „Арпезос”. Ключов бе първият гейм, в който домакините обърнаха на два пъти резултата в своя полза, след силни изяви на Коце Митев и Невен Нешев на сервиз. „Арда” поведе с 24:22, но не успя да затвори гейма, като играта продължи извън 25-тата точка. С основен принос за успеха в решителните минути бе Кирил Хаджиев, който бе неспасяем в атака и след негово отиграване домакините затвориха гейма.
Снимка: Вальо Христов