Волейболна „Арда“ си възвръща формата, но 2:3 в Разлог

Отборът на „Пирин“ (Разлог) надделя като домакин над „Арда“ (Кърджали) с 3:2  (25:27, 25:21, 21:25, 25:17, 15:8), в мач от деветия кръг на Суперлигата, игран в Разлог.
„Небесносините“ от Кърджали имат две победи и седем загуби и с 8 точки се намира на десето място в таблицата.
Двата съперника се вкопчиха в оспорвана битка, като воюваха до край за крайната победа, се казва в анализ на Бг волейбол. Домакините успяха да направят обрат, след като изоставаха с 1:2 гейма. В четвъртата част те се въздигнаха отново, като взеха водачеството от началото и не го изпуснаха до край за да докарат мача до равенство 2:2 гейма и тайбрек.
В петата решителна част волейболистите от Разлог поведоха в резултата с 5:3 и 8:5, като устояха на атаките на гостите и затвориха гейма в своя полза, а с това се поздравиха и с крайната победа.
С най-голям актив за „Пирин“ бе Розалин Пенчев, който отбеляза 25 точки. Съотборникът ме Илиян Божков завърши със 17 точки.
За „Арда“ най-резултатен бе Невен Нешев с 19 точки. Кирил Хаджиев завърши с 18 точки.
Статистика: Боби Николов