Детският шампион Гамби с медал и при „батковците”, вземат го в Националния

Боксовият шампион при децата за миналата година Мехмед Филипов-Гамби влезе повече от успешно в следващата възрастова група. 15-годишният кърджалиец донесе бронзов медал за „Арда“ от първия кръг на Държавното лично-отборно първенство по бокс за юноши до 16 години. След  сериозна битка на ринга, Гамби загуби полуфинала от бъдещия златен медалист в категорията. Почти сигурно е, че той ще влезе в сметките на националния отбор,  заяви за 24rodopi мениджърът на „Арда“ Стоян Узунов. Турнирът се проведе в Пловдив, а кърджалийският тим участва с четирима файтъри.
„Марвин Хергман зае 6-о място, Ангел Калбурджиев стана осми. Отлично се представи, въпреки класирането, и абсолютният дебютант Стефан Алигьозов. Подготовката ни продължава. В понеделник заминаваме за Русе с трима състезатели при най-малките. Там ще се проведе Държавното лично-отборно първенство до 14 години“, допълни Узунов.
На снимката: Гамби с треньора Стоян Узунов