Лош старт в „Арпезос“: „Нафтата“ надви „Арда“ с 3:1

Лошо стартира в Суперлигата волейболният тим на „Арда“.
Мъжкият отбор по волейбол на „Нефтохимик 2010″ (Бургас) победи като гост „Арда“ (Кърджали) с 3:1 (25:21, 25:14, 21:25, 25:21) в мач от първия кръг на първата ни група.
Домакините започнаха добре и подкрепяни от близо 1000 свои привърженици бяха равностойни на съперника до второто техническо прекъсване, гласи коментарът за мача на „Бг волейбол“. Впоследствие обаче гостите взеха минимален аванс, запазиха го до край и успяха да спечелят първия гейм. Това им подейства добре и във втората част те изцяло диктуваха играта.
В третата част кърджалиийци показаха, че традиционно не се предават до край и се активизираха. Домакините на свой ред поведоха с 8:5, успяха да запазят преднината, и въпреки усилията на гостите спечелиха третият гейм с точкова серия, при която отбезяха четири последователни точки.
В четвъртата част обаче бургазлии вече не допуснаха изненади и направиха стабилна игра, а с това затвориха мача само с един загубен гейм и 3 точки в своя полза.
Реализатор за „Нефтохимик 2010″ стана Пламен Драгиев с 16 точки. Петър Христов добави 15 точки за победата.
За „Арда“ Петър Бъчваров завърши с най-голям актив с 16 точки.