Нашият Иван Халтъков е 4-ти в Bg-X-ендеро шампионата по мотокрос

Кърджалиецът Иван Халтъков спечели 4-то място на кръг от републиканския Bg-X-ендеро шампионат по мотокрос, който се състоя на полигона до село Сипей.
Халтъков се представи най-добре от нашите състезатели в категория „Хоби“.
 Класирането бе съгласувано след щателно съгласуване с джипиесите на състезателите.
В категория „Експерт“ първо място завоюва Михаил Митов от София, втори и трети са Владимир Йорданов от Велико Търново и Тони Цветков от София.
В категория „Хоби“ победител стана Ганчо Петров от Сопот, следван от Делян Вълчев от Шумен и Данаил Тодоров от Копривщица.
Над 60 мотоциклетисти се включиха в състезанието по ендуро спорт край Сипей. Стартът бе даден от кмета на Кърджали инж. Хасан Азис.
10 от състезателите бяха от Кърджали.
Както вече 24rodopi.com писа, трасето е с дължина 33 км и включва Каменната сватба, крепостта Моняк до село Широко поле и телевизионната кула край село Иванци.
Състезанието е кръг от републиканския шампионат.
Снимки: Румен ГЕОРГИЕВ