Хафизе отпадна в Сърбия, вдига гард за купа „Странджа”

Кърджалийката Хафизе Осман не успя да спечели медал от Третия турнир на нациите по бокс, който се проведе в Сърбия. Талантът от „Арда Бокс“ отпадна след равностойна среща от представителка на Казахстан. Нашето момиче загуби срещата си с 1:2. Въпреки това треньорът на националките ни Павел Сяров е останал доволен от представянето на Хафизе.
Всички наши млади представителки загубиха срещите си на изключително силния турнир в западната ни съседка, в който участваха боксьорки от 20 държави.
След прибирането си момичетата веднага заминават на лагер в Белмекен, където продължава подготовката им за Купа „Странджа“.
Пред шестата в света Хафизе предстоят тежки битки, като тя ще се боксира в олимпийската категория до 51 килограма. Както вече 24rodopi първи писа треньорът на националките Павел Сяров най-вероятно ще заложи на нашето момиче и при участието на България в Олимпиадата за младежи в Китай. Мегафорумът ще се проведе през лятото в град Нанкин.