Това е „Паисий”! Даниела мачка с карате, учителката й бие 109 мъже в 6-километров маратон

Нови спортни успехи постигнаха кърджалийци от СОУ „Отец Паисй”. Четвъртокласничката Даниела Михова (на снимката долу) се завърна с бронзов медал от състезанието по карате, което се проведе в Румъния. В международния турнир тя победи своите опоненти и зае почетното трето място
Преподавателят по физическо възпитание от „Отец Паисий” Марияна Бозакова пък се състезава в Будапеща, редом до Олимпийския шампион – Мартинек Янош и представители на „Айрън мен”. Тя посвети участието си на родното училище. Бозакова се класира на 9-то място в генералното класиране в бягането на 6 000 м. на Европейската купа по шосейно бягане за ученици, студенти и преподаватели „THE WAY OF KNOWLEDGE”. Бозакова бяга редом с инструкторите – преподаватели в Унгарската спортна академия- Мартинек Янош – четири пъти олимпийски шампион, два пъти световен и един път европейски първенец по модерен петобой и Петер Кропко – носител на купата на Конфедерациите „Айрън мен”, както и с ректора на най-големият университет в Унгария, БТУ –  проф. д-р Агостон Шче. Тя даде най-добро време от състезаващите се преподаватели при жените. Кърджалийката дори успя да победи 109 представители на мъжкия пол от всички 168 завършили състезателната дистанция. „Посвещавам своето участие на 100-годишния юбилей на СОУ „Отец Паисий”, моето училище, в което съм учила и в което работя”, сподели Бозакова след надпреварата. Тя добави, че опитът, който й дава участието в такива състезания, ще го използва като педагог и инструктор за създаване на трайни физически навици и повишаване на двигателната култура на учениците.