17-годишният Еркан с медал, би се и с гладиатор от Купа „Странджа”

Истински подвиг сътвори 17-годишният талант на „Арда Бокс” Еркан Сеид. Младият боец успя да спечели бронзов медал на Държавното лично-отборно първенство и Купа „България” за мъже във Велико Търново. В полуфинала нашето момче отстъпи от носителя на Купа „Странджа” и няколкократен шампион на страната Стефан Иванов. Въпреки респектиращия съперник, Еркан не се даде лесно, но в крайна сметка по-опитния състезател спечели мача.

Общо с четирима състезатели, от които двама ученици, се представи клубът на турнира за мъже в старата столица. 17-годишният Николай Йовчев зъвърши пети, а дебютантът Антоний Стоименов остана извън десятката. Тежкият ни боксьор-Седат Дурхан ще заеме или 6-о, или 8-мо място в зависимост от резултатите от финалните мачове, които предстоят да се играят късно днес.

Така за пореден път клубът, воден от мениджъра Стоян Узунов, се прибира с медал от голям турнир.