2:2 в дербито на кръга между „Искра“ и „Джебел“, фенове удариха шамар на защитник на гостите

Много голове, красив футбол, но и фенове, които бият състезател по време на игра – всичко това можеше да се види в дербито на 12-тия кръг от областното първенство по футбол.
В Черноочене в неделния ден се срещнаха местният „Искра” и силно започналия пролетния дял тим на „Джебел”. Гостите първи откриха с гол на Дженгиз Лютви, но чернооченци, които са трети във временното класиране, успяха да изравнят преди почивката. Двата тима си размениха по един гол и през втората част, като отново първи гостите поведоха с попадение на Зия Зихни.
Малко преди последния съдийски сигнал, при сблъсък за топка, се контузи играч на домакините. Последва размяна на остри реплики, което вдигна адреналина на феновете. Двама от тях влязоха на терена и шамаросаха централния защитник на „Джебел”.
Няма арестувани. Очаква се докладът на делегата на съдийската колегия. Най-вероятно домакините ще бъдат наказани.
„Стана хубав мач. Поздравявам момчетата за спечелената точка. Наистина имаше инцидент, което е грозно. Все пак момчетата дойдоха с желание да покажат добър футбол, а заедно със съперниците си от Черноочене да направят един приятен за гледане мач”, коментира за 24rodopi президентът на клуба Метин Халил.
Футболисти на “Искра” пък коментираха, че “чашата е преляла”, заради груба игра именно на защитника на “Джебел”.
В първия пролетен кръг „Джебел” победи у дома „Юнак” от Ардино с 6:0, а във втория почиваше.
Временен водач в класирането е „Родопи” – Момчилград, следван от „Левски”-Крумовград.