Община Крумовград отличи най-добрите в конкурса за Деня на майчиния език

Община Крумовград оцени и класира участниците в конкурса посветен на 21 февруари – Международен ден на майчиния език

Комисия към дирекция „Образование и социални дейности“ при общинска администрация оцени около 80 видео изпълнения на стихотворения и песни, изпратени по повод конкурса, организиран съвместно с ЦПЛР-ОДК гр. Крумовград, посветен на 21 февруари – Международен ден на майчиния език.

Изпълнения посветени на родния език, на любовта към родители и роден край, на приятелството, на щастието и мира на земята, изпълнени на майчин или предпочитан език бяха изпратени от деца, ученици и граждани от общината. В конкурса участваха и участници от София, Плевен, Бургас и Стара Загора.

Класирането на участниците по категории и възраст е както следва:

 

Възрастова група: деца до 7 години.

Категория: „Изпълнение на стихотворение“.
I – во място.
• Мелиса Ферди Якуб на 5 години от гр. Крумовград.
II – ро място.
• Антоан Добромиров Антонов на 5 години от гр. Крумовград;
• Джансу Месут Али на 6 години от с. Полковник Желязово;
• Нур Мустафа Исмаил на 5 години от с. Токачка.

Категория: „Изпълнение на песен“.
I – во място.
1. Ирем Местан Юсеин на 5 години от гр. Крумовград.
Възрастова група: І – ІV клас.

Категория: „Изпълнение на стихотворение“.
I – во място.
• Бусе Нури Харун – III клас от гр. Крумовград;
• Айлин Исмаил Шериф – III клас от гр. Крумовград;
• Виктория Владимирова Иванова – I клас от гр. Крумовград.
II – ро място.
• Светлозар Владимиров Даматов – II клас от гр. Крумовград;
• Бейза Кенан Генча – IV клас от с. Токачка.
III – то място.
• Джанер Юсеин Назим – I клас от с. Поточница.

Категория: „Изпълнение на песен“.
I – во място.
• Габриела Николаева Пачева – I клас от гр. Крумовград;
• Гергана Костова Баткова – I клас от гр. Крумовград.
II – ро място.
• Дамла Метин Ариф – I клас от с. Поточница.

 

Възрастова група: V – VІІ клас.

Категория: „Изпълнение на стихотворение“.
I – во място.
• Елфиде Исмаил Шериф – VI клас от гр. Крумовград;
• Есра Шукри Мустафа – V клас от с. Токачка.
II – ро място.
1. Айхан Мохамед Чолак – V клас от с. Поточница.
Категория: „Изпълнение на песен“.
I – во място.
• Айча Сабахтин Ферад – VI клас от гр. Крумовград.
II – ро място.
• Мерием Сабри Чолак – VII клас от с. Токачка.

 

Възрастова група: VІІІ – XII клас.

Категория: „Изпълнение на стихотворение“.
I – во място.
• Керем Юсуф Курт – VIII клас от с. Токачка;
• Енис Мустафа – XI клас от гр. Крумовград.

 

Възрастова група: колективни изпълнения.

Категория: „Изпълнение на песен“.
I – во място.
• Детска вокална група „Слънца“ III клас на СУ „Васил Левски“ гр. Крумовград с ръководител г-жа Бояджиева.
II – ро място.
• Група „Усмивка“ IV „б“ клас на СУ „Васил Левски“ гр. Крумовград с ръководител г-жа Николина Иванова и г-жа Мария Димитрова.
III – то място.
• Група ученици към ОУ „Н. Вапцаров“ с. Горна Кула с ръководител
г-жа Невин Муса.

Класираните участници ще получат грамоти и предметни награди. Награждаването ще се състои на 25.02.2021 г. от 14:00 часа в залата на общинска администрация Крумовград.

https://www.krumovgrad.bg/aktualno-info/1615-21-3.html

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

0 Shares
Share via
Copy link